איך לשמור על טבעת איטרניטי לאורך זמן?

טבעות
תוֹכֶן הָעִניָנִים

טבעת היא תכשיט יקר ערך בשני המובנים. כל אחת מאתנו רוצה לשמור על התכשיט שלה כמו חדש כמה שיותר שנים.

זה טבעי שבמהלך הזמן הטבעת תתמלא לכלוכים בחריצים או כתמים שונים.

עם כל סוג של לכלוך יש להתמודד בצורה שונה, אך אל דאגה – אנחנו נלמד אתכן הכל. 

התלכלכה לכן הטבעת ואתן לא יודעות מה לעשות? רוצות לשמוע את הטיפים הטובים ביותר? הכל מחכה לכן בכתבה הבאה.

 

מה בשום אופן אסור לעשות?

  1. אל תתפתו להכניס את הטבעת להשריה במים עם אקונומיקה, מלח לימון או כל תכשיר ניקוי חזק אחר. התכשירים הללו עלולים לפגוע בברק של היהלום ובזהב. אם יש לכן כתם משמעותי שלא יורד, יש דרכים אחרות.
  2. אל תשרו את הטבעת לאורך זמן במים, ההשריה עלולה להרוס את הטבעת. כמו כן, אל תשתמשו במדיח כלים לשם ניקוי – זה נשמע מוזר, אבל היו מקרים!
  3. אין לשפשף את הטבעת עם כלים אגרסיביים, כגון נייר שיוף. הזהב והיהלום אמנם חזקים אבל שיוף יכול לפגוע בברק שלהם.

 

מה כדאי לעשות אם יש כתם משמעותי?

הדרך המומלצת ביותר להיפטר מכתמים על טבעת איטרניטי היא להשרות אותה במים חמים עד חמש דקות. לאחר מכן לשים מעט משחת שיניים (כן! מותר לשים משחת שיניים על טבעת) על מברשת שיניים ולשפשף את הטבעת בעדינות במקומות הנצרכים, לבסוף יש לייבש אותה באמצעות נייר סופג. שיטה נוספת היא השריה של הטבעת עם אלכוהול בריכוז גבוהה שמיועד לניקוי תכשיטים (ניתן למצוא בפארמים). את הטבעת יש להשרות עד שתי דקות, אחרת היא תפגע. יתר על כן, ניתן להשרות את הטבעת במים חמימים עם מעט סבון כלים. פעולות אלה מסייעות בהורדת כתמים ובהברקת הטבעת.

 

איך תימנעו מהכתמת טבעת אינטרניטי?

באופן כללי יש להימנע מפעולות שעלולות ללכלך את טבעת אינטרניטי בצורה משמעותית, למשל – לישת בצק, עבודה עם אדמה, עבודה עם חומרי ניקיון. בזמן הפעולות הללו יש להוריד את הטבעות ולהניח אותן במקום קבוע. אולי אתן מפחדות לשכוח אותן, אך ניתן לפתור זאת בקלות, ואת הלכלוך לא תמיד יהיה ניתן להוריד. בנוסף, עדיף להימנע מענידת הטבעת בזמן פעולות שכוללות מים – מקלחת, שטיפת כלים, הזעה במהלך ספורט ועוד. כמו כן, כדאי להוריד את הטבעת כשמורחים קרם לחות כי הוא עלול לפגוע בזהב.

 

לסיום

התכשיטים שלכן יקרים לליבכן וכדאי לכן לשמור עליהם כי אין להם תחליף. הימנעו מענידת הטבעת בכל פעולה שעלולה להרוס אותה לאורך זמן. בנוסף, אם הטבעת התלכלכה, כדאי שתנקו אותה בצורה הנכונה ותטפחו אותה. בשום אופן אל תשרו את הטבעת בחומרי ניקוי חזקים. רוצות לראות טבעות אינטרניטי מדהימות או לקבל טיפים נוספים? היכנסו לאתר.

 

תכשיטים

DIXIT

החנות המושלמת לרכישת תכשיטי יהלומים אונליין. כל התכשיטים שלנו משובצים יהלומי מעבדה, באחריות לכל החיים. יהלום מעבדה הינו יהלום גדול יותר, שאינו פוגע בסביבה, אינו מנצל אנשים באפריקה, הרבה יותר נוצץ והרבה פחות יקר!

כתובת החנות

תובל 23 (בניין נועם), הבורסה ליהלומים, רמת גן.

יצירת קשר
יש לכם שאלה?

נשמח לענות לכל שאלה ובקשה
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התכשיטים שלנו
מאמרים נוספים בנושא
תכשיטים ומידע

5 הבדלים בתכשיטים שחשוב שגברים יכירו

עולם התכשיטים הוא מורכב ומגוון, והעוסקים בתחום לומדים שנים רבות על מנת להגיע לרמת התמקצעות גבוהה. כשאנו מדברים על תכשיטים- ישנו עולם מושגים רחב שנמצא

בניינים ונדלן בחו"ל
תכשיטים ומידע

הצהרה על נכסים בחו"ל – יהלומים ושווי כסף

ישראלים רבים מחזיקים נכסים שונים בחו"ל, בעיקר בארה"ב, המתחזקת יחסים קרובים עם מדינת ישראל. בין אם ישראלים אלה הם גם אזרחים אמריקאים ובין אם לא,